Jakie krzesło laboratoryjne najlepiej sprawdzi się w Twoim środowisku pracy?

Laboratorium jest bardzo specyficznym środowiskiem pracy. Mogłoby się wydawać, że niewiele różni się od biura. Oczywiście jest wiele zbieżnych punktów. Krzesło laboratoryjne powinno spełniać podobne wymogi jak krzesło biurowe. Musi być przede wszystkim ergonomiczne, każde nasze krzesło posiada certyfikat bezpieczeństwa i ergonomii pracy. Oba środowiska wymagają od nas dużego skupienia jak i dokładności w wykonywanej pracy.  W laboratorium jak i w biurze, osoba użytkująca krzesła spędza na nim większą cześć dnia. Krzesło laboratoryjne musi być dopasowane do użytkownika jak i do miejsca.

Laboratoria są różne, jednak mają punkty wspólne, głownie użytkowane są w nich odczynniki chemiczne. Stosowane są żrące substancję, pozostawiające trudne do usunięcia plamy,  powinno ono spełniać wszystkie te wymagania. Wybierając odpowiednie krzesło laboratoryjne powinniśmy kierować się tym z czego jest wykonane. Przykładem jest nasze krzesło RS-K4, którego powierzchnia oparcia i siedziska wykonana jest z poliuretanu, który jest odporny na uchodzenia i zabrudzenia. Na uwagę powinien zasługiwać też model RS-K20, który posiada wszystkie cechy co poprzednie, a dodatkowo funkcję “prenament contact body”. Nasze krzesło laboratoryjne, odporne są również na kwasy, zasady, środki dezynfekujące, co jest wymagane w laboratoriach.  Krzesła takie są  łatwe w utrzymaniu w czystości.

Dodatkowo nasza firma, również produkuje taborety i krzesła wspierające laboratoryjne. Ich siedziska również wykonane są z poliuretanu lub medycznego winylu.  Wszystkie krzesła dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

W laboratoriach  stosuje się również krzesła elektrostatyczne. Takie krzesła poleca się do użytkowania w pracowniach eterowych oraz w miejscach gdzie nawet najmniejsze ilości ładunków elektrostatycznych mogą zaburzyć pomiary. Ten temat pozostawiam na następny wpis.