W poprzednim wpisie pisałam o tym jak dobrać idealne krzesło biurowe.  Dzisiaj napiszę parę słów, dlaczego krzesło siodłowe jest tak dobre dla naszej postawy, naszych pleców.

Krzesło siodłowe to alternatywne siedzenie, które sprawdzi się nie tylko w gabinecie dentystycznym, u fryzjerach czy laboratorium, ale także w pracy przy biurku. Na rynku jest kilka alternatywnych modeli siedzisk takich jak klęcznik, krzesło z piłką, oraz krzesło siodłowe, takie jak nasz model RS-K12.

Dlaczego krzesło siodłowe jest tak dobre dla naszych pleców?
  • Model ten wymusza pozycję pomiędzy siedzącą, a stojącą ( jest ona zbliżona do jazy na koniu- stąd nazwa). Nogi mamy ułożone w naturalnym lekkim rozkroku, dzięki czemu pozycja jest zdrowa i stabilna. Krzesło siodłowe jest dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dodatkowo, jeśli krzesło siodłowe użytkowane jest długotrwale, wzmacnia mięśnie pleców. 
  • Ważne, aby model tego krzesła, tak jak nasz RS-K12 miał regulację wysokości. Posiadał kółka oraz opcjonalnie podparcie (również jest dostępne na zapytanie w Rtwork). Regulacja wysokości pozwala na dobranie odpowiedniego krzesła dla naszej wysokości. Pozycja na tym krześle poprawia krążenie krwi, zaangażowanie mięśni odpowiedzialnych za naszą postawę. 
  • Wyprofilowane siedzisko zmniejsza nacisk na miednicę, i nasze nogi, kręgosłup są odciążone. 
  • Kąt odchylenia siedziska w krześle siodłowym w modelu RS-K12 jest regulowany. Nasza kość udowa jest luźno oparta, w bardziej naturalny sposób, i jest mniej eksploatowana. 
  • Uczucie mrowienia i drętwienia stóp odchodzi w zapomnienie, gdyż naturalna pozycja, jest wymuszona na krześle siodłowym. 
Badania, czyli potwierdzenie fenomenu krzesła siodłowego.

Zalet krzesła siodłowego jest wiele, są też one potwierdzone badaniami z września 2017 roku. Uniwersytet Rzeszowski wraz z warszawskim AWF, przeprowadził badania wpływu krzesła siodłowego na zdrowie i postawę ciała, wśród 60 osób. Osoby siedzące na krzesłach siodłowych nie pogłębiali lordozy i pozycja była dla nich bezpieczniejsza.  

Gdzie można użytkować krzesła siodłowe?

Krzesła siodłowe są idealne do pracy w biurze, dla osób, które skarżą się na bóle karków. Dodatkowo krzesła siodłowe w dużej mierze pojawiają się gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, ale także w laboratoriach oraz w zakładach produkcyjnych.  W miejscach, gdzie wymagana jest precyzja i szybkość, dzięki regulacji nachylenia siedziska w modelu RS-K12, zatem mogą zostać wykorzystane w warsztatach samochodowych. 

Zachęcamy do wypróbowania krzeseł siodłowych, modelu RS-K12, a ulga dla Twoich pleców będzie gwarantowana.