Czy wiesz ze 80% życia spędzamy w pracy ? Krzesła biurowe to codzienność dla 70% społeczeństwa. Użytkujemy krzesła biurowe każdego dnia, setki razy zmieniając pozycję, nogi na biurko, nogi pod pupę, nogi w butach, nogi bez butów, nogi pod biurkiem, i to wszystko nasze krzesło biurowe wytrzymuje.

Zatem czy zastanawialiście się jak ważne w naszym życiu jest krzesło biurowe?, Jak ważny jest jego dobór dla naszego zdrowia. Zastosujcie rady poniżej, a Wasze plecy, kręgosłup powiedzą Wam DZIĘKUJĘ.

Zasady doboru odpowiedniego krzesła do stanowska pracy:
– stabilność – musi posiadać 5 ramienna podstawę
– szerokość i głębokość siedziska ma min 40 cm
– zakres regulacji wysokości siedziska jest od 40 do 50 cm.
– obrót wokół własnej osi o 360 stopni
– pozwala na swobodny ruch ramion
– możliwość użytkowania podłokietników
– wyprofilowane siedzisko i oparcie odpowiednio do naturalnego wygięcia kręgosłupa i odcinał udowego kończyn dolnych.
Nasz najbardziej popularny model RS-K1/S spełnia wszystkie te punkty wg. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Powyżej opisałam ogólne zasady jakimi musimy się kierować gdy wybieramy krzesła biurowe, ale bardzo ważnym kryterium jest również budowa ciała użytkownika krzesła obrotowego.

Ważne:

Osoba wysoka i masywna będzie potrzebowała krzesła biurowe o zupełnie innych parametrach, wielkościowych, niż drobna i niska.  Zatem dobierajmy krzesła biurowe do osób, które będą je użytkowały.

Przykładem będzie tutaj nasz model RS-K1/S w dobrze idealnego krzesła:

Oparcie- wspiera lędźwie ( wypukła część na dole oparcia krzesła jest idealnym podparciem dla kręgosłupa)

Regulacja oparcia – również występuje w tym modelu i można dostosować je do naszej wysokości.

Kąt odchylenia oparcia – bardzo ważna funkcja w krześle, która odciąża nasz odcinek lędźwiowy.

Podłokietniki – podparcie dla ramion

Optymalna głębokość siedziska – w tym modelu jest ona stała, jednak posiadamy modele tj: RS-K11, które umożliwiają regulację głębokości siedziska, co sprawia dopasowanie go do potrzeb prawie wszystkich użytkowników.

Jeśli jesteście zainteresowani doborem IDEALNEGO krzesła dla siebie lub dla swoich pracowników, zapraszam na naszą stronę www.rtwork.pl do zakładki kontakt i czekam na e-mail i telefony. Można też skorzystać z wiedzy naszego oficjalnego dystrybutora firmy Robtools.